-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Naturhof
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Krem z Kasztanowca to produkt o wszechstronnym działaniu, przeznaczony do pielęgnacji i wspomagania kondycji skóry. Jego formuła szczególnie polecana jest osobom, które potrzebują ulgi po długim staniu, cierpią na syndrom „ciężkich nóg”, czy mają problem z opuchniętymi kostkami. Krem odżywia, wzmacnia i regeneruje skórę, przywracając jej witalność oraz poprawiając jędrność i elastyczność.
Właściwości i działanie:
- Pielęgnacja i regeneracja: Wzmacnia skórę, poprawiając jej wygląd i kondycję.
- Nawilżenie i elastyczność: Utrzymuje optymalny poziom nawilżenia skóry, zapobiegając jej przesuszeniu.
- Poprawa jędrności i witalności: Regularne stosowanie pomaga skórze odzyskać sprężystość i zdrowy wygląd.
- Odświeżenie skóry: Krem przynosi uczucie odświeżenia, co sprawia, że skóra jest miękka i promienna.
Krem z kasztanowca to doskonały wybór dla osób, które potrzebują wsparcia w codziennej pielęgnacji i poprawie komfortu nóg po intensywnym dniu.
Sposób użycia: wszystkie rodzaje skóry, stosować tylko zewnętrznie. Przy stosowaniu na żylaki, lekko wcierać- nie masować.
Opakowanie: 250 ml
Producent: Pullach Hof, Niemcy
Escyna ma potwierdzone działanie zmniejszające przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych i zwiększające ich elastyczność, a tym samym wpływa na nie wzmacniająco. Zwiększa napięcie ścian żył, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, poprawia krążenie obwodowe, ukrwienie skóry i mięśni gładkich[1][2]. Mechanizm działania polega na inhibicji (zwalnianiu) działania hialuronidazy, który to enzym odpowiada za degradację proteoglikanów, które z kolei nadają sztywność i napięcie ścianom naczyń krwionośnych. Zwiększoną aktywność hialuronidazy stwierdza się u pacjentów z żylakami[1]. Skuteczność escyny w łagodzeniu objawów klinicznych u chorych z przewlekłą niewydolnością żylną została potwierdzona w badaniach randomizowanych. Udokumentowano zmniejszenie objętości kończyny, łagodzenie czucia bólu i objawów świądu[3].
[1] - Eliza Lamer-Zarawska, Barbara Kowal-Gierczak, Jan Niedworok (red.): Fitoterapia i leki roślinne. Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2007, s. 183–184. ISBN 978-83-200-3401-1.
[2] - Simona Kossak, O ziołach i zwierzętach, wyd. II, Warszawa: Marginesy, 2017, s. 153–155, ISBN 978-83-65780-72-0.
[3] - Agnieszka Piechal, Kamilla Blecharz-Klin, Ewa Widy-Tyszkiewicz. Kasztanowiec zwyczajny (Aesculus hippocastani) we współczesnej terapii. „Przewodnik Lekarza”. 4, s. 74–81, 2005.