-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Remedium Natura
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Olej z Nasion Ostropestu Plamistego
Suplement Diety
Ostropest to starożytne ziele pochodzące z Samarii i niektórych części Izraela. Stosowane od tysiącleci jako środek leczniczy na wątrobę.
Owoce ostropestu zawierają 2-4 % mieszanki flawonolignanów, zwanych sylimaryną. W jej skład wchodzą sylibina, sylidiamina i sylikrystyna o podobnej budowie i własnościach fizykochemicznych oraz izosylimaryna, 2,3-dehydrosylimaryna, 2,3-dehydrosylikrystyna i tzw. sylibinomery, czyli oligomeryczne pochodne sylimaryny. Ponadto występuje toksyfolina, alkohol dehydrokoniferylowy, kwercetyna, tyramina, histamina, śluz, kwasy organiczne, witaminy C i K, fitosterole, zwłaszcza -sitosterol, garbniki, białka, cukry (około 21 %) i tłuszcz z dużą ilością kwasu linolowego, a także minerały.
Preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u cukrzyków, normalizują poziom cholesterolu oraz zapobiegają powstawaniu kamieni nerkowych.
Od dawna znane jest korzystne działanie ostropestu przy krwawieniach wewnętrznych oraz krwawieniach z narządów kobiecych. Obecnie jest stosowany przy krwawieniu z nosa, jelita grubego, żylaków odbytu, obfitych miesiączkach.
Olej z ostropestu (Oleum Siliby) otrzymuję się z nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum) metodą tłoczenia na zimno.
Zawiera w swoim składzie witaminę A, D, E, K, F, nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) oraz minerały.
Olej z ostropestu ma właściwości przeciwzapalne, stymulujące rozwój i regenerację komórek wątrobowych. Jest też silnym przeciwutleniaczem, chroni komórki wątrobowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Korzystne zmiany obserwowano przy leczeniu pacjentów z zaawansowaną marskością wątroby.
Olej z ostropestu posiada właściwości odtruwające i chroni miąższ wątroby i nerek przed niszczącym działaniem substancji toksycznych.
- wspomaga wydalanie substancji toksycznych z organizmu,
- obniża poziom cholesterolu,
- normalizuje procesy trawienia,
- wzmacnia i uelastycznia naczynia włosowate,
- polepsza wzrok,
- obniża ryzyko chorób serca i naczyń,
- wzmacnia system odpornościowy.
Olej z ostropestu reguluje czynności trawienne zwiększając wydzielanie kwasów i dlatego stosuje się przy niedokwaśności, braku łaknienia, wzdęciach i odbijaniu, a niekiedy przy bólach głowy typu migrenowego, obniżonym ciśnieniu i chorobie lokomocyjnej.
Medycyna ludowa stosuje olej z ostropestu zewnętrznie i wewnętrznie
WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA WEWNĘTRZNEGO:
- zaburzenia wątroby,
- zapalenie dróg żółciowych, marskość wątroby, zapalenie wątroby, w tym alkoholowe, stłuszczenie wątroby,
- zapalenie jamy ustnej,
- zapalenie dziąseł,
- zapalenie krtani.
Dorośli: 2 kapsułki dziennie. Nie przekracacz zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zmiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.
Uwaga: preparatu nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykołwiek ze składników. Nie należy stosować w ciązy i podczas karmienią piersią.
SKŁAD: olej z nasion ostropestu plamistego, żelatyna, gliceryna (substancja utrzymująca wilgoć)
PRZECHOWYWANIE: w chłodnym miejscu, z dala od słońca, przy temperaturze nie wyżej niż +25C.
Nie zawiera barwników i konserwantów.
Opakowanie: 60 kapsułek x 500 mg
Producent: Remedium Natura
Współautorem informacji podanej w opisach produktów Sklepu jest biuro tłumaczeń. Stanowi to intelektualną własność naszej firmy oraz Biuro Tłumaczeń. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie opisów oraz zdjęć, zawartych w sklepie w całości lub w części bez zgody firmy lub biuro tłumaczeń jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170