-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Adverso
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
OLEJEK BERGAMOTOWY
100% Naturalny
INCI: Citrus Bergamia (Bergamot) Oil
Olejek bergamotowy otrzymuje się z łupiny owoców (Citrus bergamia) poprzez wytłaczanie.
Zaliczany był do 60 najważniejszych zapachów starożytnego Rzymu, jak to zostało odnotowane przez kapłanów i przyrodników epoki cesarza Wespazjana.
Zapach bergamoty w Europie spopularyzowali w okresie kolonialnym Anglicy. Cenili go za przyjemną i ciepłą atmosferę, jaką w porze zimowej przydawał domostwu. Pachnące bergamotką świece i pachnidła, ususzone pomarańcze przybrane goździkami, aromatyzowane olejkiem cynamonowym i bergamotowym, wisiały w okresie zimowym na pięknych sznureczkach w pobliżu kominka, podkreślając przytulność domu. Zapach bergamoty świetnie pasuje do klasycznych zapachów świątecznych, jak zapach anyżu, kolendry, cynamonu, wanilii i goździków.
Zapach: cytrusowy, świeży, aromatyczny, słodkawy
Olejek bergamotowy ma działanie przeciwbólowe, antydepresyjne, antyseptyczne, przeciwskurczowe, uspokajające, dezodoryzujące, rozkurczowe, pobudza apetyt (może być stosowany dla leczenia anoreksji), działa przeciwlękowo przy stanach depresyjnych, stresie i napięcie.
Stosowany w inhalacjach i do masażu, pomaga na infekcji dróg oddechowych, ból gardła, grypę. Olejek ten jest pomocny przy bolesnych miesiączkach, a także bólach mięśniowych różnego pochodzenia, ponieważ ma świetne działanie rozkurczowe. Wskazany jest przy stanach zapalnych pochwy i zewnętrznych organów płciowych.
Olejek bergamotowy jest dodatkiem do płukanek do jamy ustnej, usuwających przykry zapach.
W kosmetologii wykorzystywany jest dla pielęgnacji skory tłustej, trądzikowej. Stosuje się przy leczeniu stanów zapalnych skóry, egzemy, opryszczki, żylaków. Dobrze również działa w kuracji przeciwłupieżowej.
Jest afrodyzjakiem.
Może być stosowany w połączeniu z lawendą, neroli, melisą, paczuli, eukaliptusem.
METODY STOSOWANIA
INHALACJE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.
OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 3-7 kropli olejku w 25 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron).
KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 6-8 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.
WZBOGACANIE KOSMETYKI: 5-6 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.
PŁUKANKA DO WŁOSÓW: 3-5 kropli olejku dodać do 500 ml wody pokojowej temperatury. Spłukać włosy po umyciu.
PRZECIWWSKAZANIA:
indywidualna nietolerancja bergamoty, kobiety w ciąże. Nie stosować bez rozcieńczenia.
Olejek bergamotowy zawiera substancje fotouczulające, nie należy wiec stosować go na skore przed opalaniem się.
PRZECHOWYWANIE:
w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze od +5 do 25 ° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać światła słonecznego.