-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Adverso
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
OLEJEK TUJOWY
100% NATURALNY
Olejek pozyskuje się z liści, gałązek i kory żywotniku zachodniego przez destylację z parą wodną. Olejek ma gorzki, balsamiczny zapach.
Starożytni ludzie palili aromatyczne drzewo żywotnika zachodniego w czasie składania ofiar. Nazwa żywotnika zachodniego pochodzi od łacińskiej formy greckiego słowa „thero", co znaczy „składać ofiarę". Inne gatunki żywotnika zachodniego były używane w starożytnym Egipcje do balsamowania zwłok.
Indianie Ameryki Północnej stosowali żywotnik zachodni w leczeniu malarii, skazy moczanowej, szkorbutu, reumatyzmu, w problemach menstruacyjnych, jak również w przypadkach kaszlu.
DZIAŁANIE:
przeciwwirusowe, wykrztuśne, moczopędne, przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, antyseptyczne, ściągające, wiatropędne, napotne.
Olejek żywotnika zachodniego może być stosowany na bolące stawy i mięśnie jako środek poprawiający miejscowy dopływ krwi oraz łagodzący ból i sztywność. Z żywotnika zachodniego można przygotowywać różnego rodzaju maści i stosować zewnętrznie na bolące stawy i w przypadku artretyzmu.
Olejek żywotnika zachodniego używa się w leczeniu infekcji układu oddechowego, oraz w powiązaniu z antybiotykami, w leczeniu bakteryjnych infekcji skóry oraz Herpex simplex (opryszczki).
Odświeża, tonizuje skórę, łagodzi objawy zmęczenia, łagodzi świąd, obrzęk, likwiduje alergiczne zapalenie skóry, rozstępy.
WSKAZANIA:
- wypadanie włosów,
- trądzik, wysypka,
- atopowe zapalenie skóry, brodawki, grzybica, egzema,
- łuszczyca,
- zapalenie żył,
- zapalenie pęcherza, nietrzymanie moczu,
- choroby prostaty,
- zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, zapalenie płuc,
- leczenie impotencji i oziębłości,
- rozstępy, cellulit.
METODY STOSOWANIA
KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 3-4 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.
INHALACJE: 1-2 krople olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.
OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 3- 5 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron.
KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 3 - 5 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.
WZBOGACANIE KOSMETYKÓW: 2 - 5 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu, szamponu.
PRZECIWWSKAZANIA:
indywidualna nietolerancja, nadciśnienie. Nie powinny stosować kobiety w ciąży. Padaczka. Nie stosować u dzieci do 7 roku życia.
Nie stosować bez rozcieńczenia.
PRZECHOWYWANIE:
w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać bezpośredniego światła słonecznego.