Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5902574359735
Koszt wysyłki od: 2.26 EUR
Producent: Esent

Kwas Migdałowy

INCI: Mandelic Acid

PREPARAT AGRESYWNY. KONICZNE ROZCIEŃCZENIE PRODUKTU. ROZTWÓR DO  STOSOWANIA W GABINETACH. SPRZEDAJĄCY NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SKUTKI UŻYWANIA W WARUNKACH DOMOWYCH.

Roztwory kwasu poprawiają kondycje skóry. W kosmetyce ceniona jest jego zdolność do rozluźniania połączeń pomiędzy zrogowaciałymi komórkami naskórka – eksfoliacja. W przypadku skóry suchej i szorstkiej kwas nawilża, uelastycznia i poprawia jej koloryt. Przy skórze tłustej z rozszerzonymi porami, czy z bliznami potrądzikowymi, spłyca blizny, nadaje skórze delikatność.

Kwas ten spośród innych kwasów AHA wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym, które sprawia, że zabiegi z jego wykorzystaniem sprawdzają się z powodzeniem w leczeniu stanów zapalnych skóry, zwłaszcza trądziku.

W zależności od stężenia kwasu zależy sposób i intensywność jego działania na skórę.

Roztwory poniżej 10 % mają rewelacyjne zdolności nawilżające, tonizujące, bardzo łagodne działanie złuszczające, wspomagają procesy regeneracji.

W przypadku stężenia 20-35 % poza działaniem nawilżającym i oczyszczającym, daje efekt peelingu.

Peeling kwasem migdałowym regeneruje, wygładza i nawilża skórę, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, rozjaśnia przebarwienia, przeciwdziała trądzikowi i zaskórnikom oraz zwęża rozszerzone pory.

Sposób użycia

Kwas migdałowy należy do surowców kosmetycznych przeznaczonych dla zaawansowanych użytkowników i dla gabinetów kosmetycznym. Mając jakiekolwiek wątpliwości lepiej odstąpić od kuracji przeprowadzanych w domu.

Sprzedawany kwas ma postać pudru, a więc jego stężenie przekracza 99,5 %, aby stosować go pielęgnacji skóry należy sporządzić roztwór. Kwas migdałowy rozpuszcza się w gorącej wodzie, aby otrzymać wysokie stężenia roztworów konieczne jest dodanie kilku kropel alkoholu etylowego (spirytusu).

Przy przygotowywaniu roztworu, należy bezwzględnie unikać wdychania czystego kwasu, nie dopuszczać do kontaktu z oczami, bądź błonami śluzowymi !!!

Proporcje kwasu i wody przydatne do przygotowania roztworów

5% - 10 g kwasu migdałowego + 190 ml wody
10% - 10 g kwasu migdałowego + 90 ml wody
15% - 10 g kwasu migdałowego + 56 ml wody
20% - 10 g kwasu migdałowego + 40 ml wody + kilka kropel etanolu (spirytusu).
25% - 10 g kwasu migdałowego + 30 ml wody + kilka kropel etanolu (spirytusu).
30% - 10 g kwasu migdałowego + 23 ml wody + kilka kropel etanolu (spirytusu).
35% - 10 g kwasu migdałowego + 17,5 ml wody + kilka kropel etanolu (spirytusu).
40% - 10 g kwasu migdałowego + 15 ml wody + kilka kropel etanolu (spirytusu).

Czym odmierzać ?

Najprostsze i najdokładniejsze pomiary wagi otrzymamy korzystając z wagi o dokładności min 1 g. Jeśli jej nie posiadamy można posiłkować się dokładną wagą kuchenną, a wodę odmierzać np strzykawką.

Przygotowanie roztworu

Do przygotowania roztworu używać wody destylowanej/demineralizowanej. Roztwór przygotowywać w łaźni wodnej (kwas rozpuszcza się w ciepłej /gorącej wodzie).

Przy niskich stężeniach kiedy zamierzamy używać roztworu jako tonik, po otrzymaniu roztworu, będzie miał zdecydowanie za niskie pH, aby je zneutralizować dodajemy sody i mierzymy pH papierkiem lakmusowaym (do kupienia w aptekach i sklepach z odczynnikami), aż do otrzymania pH ok 4-5 (do codziennego stosowania).

Przy stężeniach powyżej 20% do całkowitego rozpuszczenia kwasu będzie konieczne dodanie kilku kropel etanolu (spirytus), etanol również możemy aplikować strzykawką po kilka kropel, tylko tyle aby kwas uległ całkowitemu rozpuszczeniu. Wysokie stężenia przeznaczone są do wykonywania peelingu w związku z tym nie neutralizujemy go sodą.

Po przygotowaniu roztworu przechowujemy go w lodówce przez okres do 14 dni.

Stosowanie

Stężenie tonizująco/nawilżające 5-10 %

Roztwór kwasu nakładamy wacikiem kosmetycznym, a po wyschnięciu ( nie spłukujemy!), wklepujemy krem nawilżający, bądź uzupełniamy jego działanie kwasem hialuronowym, czy koenzymem Q10. Kwas w takim stężeniu doskonale nadaje się do oczyszczenia skóry przed maseczką z alg morskich. Kwas w takim stężeniu może być stosowany w codziennej pielęgnacji skóry.

Stężenie peelingujące 20-35%

Jeżeli rozpoczynamy przygodę z pellingiem z kwasu migdałowego w warunkach domowych zaczynamy od niskich stężeń ( od 20 % ). Preparat nakładamy na czystą skórę wacikiem kosmetycznym i pozostawiamy na okres 10-15 minut ! Po nałożeniu spodziewajmy się pieczenia i szczypania skóry. Gdy dyskomfort jest zbyt uciążliwy preparat zmywamy wcześniej ! Peeling zmywamy wodą i mydłem w kostce (neutralizuje ono kwas).

Po zabiegu i dokładnym spłukaniu peelingu oraz umyciu twarzy mydłem na skórę nakładamy tłusty krem.

Zabiegi przeprowadzamy raz na dwa tygodnie !!! W tracie kolejnych peelingów skóra nabiera odporności na kwas wówczas podwyższamy stężenie i wydłużamy czas. Maksymalne stężenia to 35 % i czas do 20 minut !!!

ZAWSZE STOSUJEMY ZASADĘ MAŁYCH KROKÓW , ZACZYNAJĄC OD NISKICH STĘŻEŃ I KRÓTSZYCH CZASÓW.

Przy dłuższym używaniu preparatów zawierających kwas migdałowy obserwujemy:

- poprawę jędrności i elastyczności skóry,
- zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolisacharydów,
- przyspieszenie odnowy komórkowej,
- zmiękczanie i wygładzanie skóry, poprawa barwy i faktury skóry
- zmniejszenie zmarszczek i spłycenie blizn, zapobieganie starzeniu się skóry,
- rozjaśnienie plam pigmentowych i przebarwień,
- czyszczenie skóry,

Informacje chemiczne.

Kwas migdałowy – organiczny związek chemiczny; aromatyczny hydroksykwas karboksylowy. Jest związkiem chiralnym i posiada dwa enancjomery. Ma postać drobnych kryształków o charakterystycznym zapachu. Rozpuszcza się w wodzie na gorąco, bardzo dobrze rozpuszcza się w alkoholu.

Opakowanie: 10g