Loading...
Order fulfillment: 24 hours
EAN: 5907678406859
Shipping cost: no. EUR
Manufacturer: Vitaler's

Grzyby witalne

Połączenie sześciu grzybów witalnych:

  • Błyskoporek podkorowy (Chaga) zwany także jako: grzyb nieśmiertelności, dar boga występuje na pniach drzew liściastych (zazwyczaj na brzozie) w chłodnych strefach klimatycznych. Właściwości prozdrowotne błyskoporka podkorowego wynikają z obecności wielu czynnych biologicznie składników: kwasów humusowych, melaniny, polisacharydów, beta-glukanów, polifenoli, a także pierwiastków śladowych oraz witamin.
  • Maczużnik chiński (Cordyceps sinensis) to wysokogórski grzyb, który od wieków wykorzystywany jest w medycynie ludowej do leczenia wielu dolegliwości zdrowotnych. Zawiera mnóstwo związków bioaktywnych, takich jak: kordycepina, adenozyna, polisacharydy, witaminy, minerały i inne.
  • Soplówka jeżowata (Hericium erinaceus) wyróżnia się delikatnym, lekko słodkawym smakiem i już setki lat temu była bardzo chętnie wykorzystywana przez chińskich zielarzy. Zawiera wiele składników odżywczych, które determinują korzystny wpływ na organizm - stanowi źródło aminokwasów, polisacharydów oraz wielu składników mineralnych.
  • Żagwica listkowata (Maitake) lub inaczej "tańczący grzyb" rośnie w Japonii oraz w lasach wschodniej części Ameryki Północnej i jest niewątpliwie najbardziej popularnymi grzybami w Azji, gdzie od tysięcy lat znany jest ze swoich efektów leczniczych. Jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, beta glukanów, witaminy B i C, miedzi, potasu, błonnika oraz aminokwasów.
  • Lakownica żółtawa (Reishi) należy do rodziny lakownicowatych i jest jednym z klasycznych składników medycyny chińskiej. Grzyb ten jest powszechnie stosowany w Azji od ponad 2 tysięcy lat. posiada w swoim składzie beta-glukan, czyli substancję zwiększająca ilość limfocytów T oraz makrofagów, co przekłada się na zwiększenie odporności organizmu. Jest jednym z najlepiej przebadanych adaptogenów na Ziemi.
  • Twardnik japoński (Shiitake) zaliczany jest do superfood, czyli produktów wykazujących cenne właściwości dla zdrowia. Shiitake w swoim składzie zawiera wiele witamin z grupy B, witaminę D w formie roślinnej, polisacharydy oraz składniki mineralne. Dzięki wysokiej zawartości białka oraz witaminy B12, może być również cennym składnikiem diety wegetariańskiej oraz wegańskiej.

Polisacharydy zawarte w różnych roślinach oraz grzybach pomagają regulować stężenie cukru we krwi, zapewniając jego właściwy poziom.

Skład:

Wielkość opakowania: 60 kapsułek

Porcja jednorazowa: 1 kapsułka

Ilość porcji w opakowaniu: 60

Składniki 1 kapsułka RWS
Błyskoporek podkorowy ekstrakt
w tym polisacharydy
75 mg
30 mg
<>
Maczużnik chiński ekstrakt
w tym polisacharydy
75 mg
37,5 mg
<>
Soplówka jeżowata ekstrakt
w tym polisacharydy
75 mg
30 mg
<>
Żagwica listkowata ekstrakt
w tym polisacharydy
75 mg
30 mg
<>
Lakownica żółtawa ekstrakt
w tym polisacharydy
75 mg
30 mg
<>
Twardnik japoński ekstrakt
w tym polisacharydy
75 mg
30 mg
<>

RWS - Dzienna referencyjna wartość spożycia

<> Nie ustalono dziennej referencyjnej wartości spożycia

Składniki:

Standaryzowane ekstrakty z owocników grzybów (błyskoporek podkorowy, maczużnik chiński, soplówka jeżowata, żagwica listkowata, lakownica żółtawa, twardnik japoński), otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza).

Sposób użycia:

1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przechowywanie:

W miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, unikać nadmiernego ciepła. Nie używać, jeśli uszczelka pod korkiem jest uszkodzona lub jej brakuje.

Informacja:

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.