Loading...
Order fulfillment: 24 hours
EAN: 5902574352088
Shipping cost: no. EUR
Manufacturer: Esent

Ekstrakt/ wyciąg z łodygi Głogu 

INCI: Aqua & Crataegus, Oxyacantha Stem Extract

Zalecone stężenie: 1.0 – 10.0%

Rozpuszczalność: w pełni rozpuszczalny w wodzie

Wygląd: przejrzysty, bursztynowy płyn

Ekstrakt z łodygi  Głogu (ABS Hawthorn Extract SF) jest wyciągiem dedykowanym kosmetyce, umożliwiającym wprowadzeniem do formuł kosmetycznych unikalnych właściwości głogu.

Crataegus oxyacantha, czyli głóg, jest bardzo popularnym ziołem, od „zawsze” wykorzystywanym min w medycynie ludowej.

Działanie.

W kosmetykach wykorzystujemy przede wszystkim właściwości przeciwutleniające i przeciwbakteryjne. Przeciwutleniacze zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników na skórę i włosy. Uszkodzenie komórek przez wolne rodniki powoduje powstawanie drobnych linii i zmarszczek, a także suchych i łamliwych włosów.

Wyciąg z Głogu wpływa na poprawę kolorytu skóry. Dzięki właściwościom antybakteryjnym zapobiega problemom skórnym i wypryskom, które mogą być wynikiem braku równowagi bakteryjnej skóry.

Głóg przeciwdziała zaczerwienieniom i stanom zapalnym. Zpobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, jednocześnie ją odżywiając i dbając o odpowiedni poziom nawilżenia.

Świetnie chroni skórę i włosy przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. 

Stosowanie.

Preparat całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Dodajemy go do formuł kosmetycznych w fazie wodnej w temperaturze poniżej 40 oC lub jeszcze lepiej na zimno do gotowego produktu. Zalecane stężenie to 1 do 10%

Przechowywanie: w suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 32°C. Na podstawie badań stabilności optymalna temperatura przechowywania w celu maksymalizacji okresu trwałości wynosi 23-25°C.

Okres trwałości: 12 miesięcy, prawidłowo przechowywany w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Ten produkt powinien być dodawany do formulacji w zalecanej ilości.

Pojemność: 20 ml