OLEJEK MELISOWY
MELISSA ESSENTIAL OIL
100 % NATURALNY
Olejek melisowy (Oleum Melissae indicum) otrzymuje się z liści i kwiatów melisy (Melissa officinalis) przez destylacje z parą wodną.
Zapach: cytrynowo-ziołowy
Olejek melisowy dodaje energii, poprawia nastrój, działa uspokajająco, łagodzi silne napięcia nerwowe, ataki histerii, zalecany jest w przypadku stresu i depresji wywołanej ciężkimi przeżyciami.
Stosują się jego także na bezsenność, trudności w zasypianiu i bóle głowy, zwłaszcza migrenę.
Olejek melisowy działa również antyseptycznie, przeciwwirusowo, odkażająco, tonizująco. Pomaga w leczeniu grzybicy skóry, egzemy, opryszczki, półpaśca.
Olejek melisowy pomaga pokonać dolegliwości układu trawiennego i oddechowego. Działa rozkurczowo, stad zaleca się go w przypadku kolki i nudności. Inhalacje z dodatkiem tego olejku łagodzą napady kaszlu przy zapaleniu oskrzeli.
Łagodzi objawy nieregularnej i bolesnej menstruacji, pomaga zlikwidować problemy menopauzy.
W naturalnej kosmetyce leczniczej olejek z melisy stanowi dobry składnik zapachowy kremów i środków do pielęgnacji ciała.
Komponuje się z olejkami: cytrynowym, pomarańczowym, mandarynkowym.
METODY STOSOWANIA
KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 4-6 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.
INHALACJE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.
OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 3-5 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron).
KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 3-5 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.
PRZECIWWSKAZANIA:
indywidualna nietolerancja. Kobiety w ciąże. Nie stosować bez rozcieńczenia.
PRZECHOWYWANIE:
w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze od +5 do 25 ° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać światła słonecznego.